Abraham Lincoln: Vampire Hunter

22. dubna 2015 v 17:41 | Mič

USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Žáner: fantasy / akčný / horor
Natočené: USA, 2012
Réžia: Timur Bekmambetov
Hrajú: Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead, Jimmi Simpson, Erin Wasson, Robin McLeavy, Alan Tudyk, Rufus Sewell, Marton Csokas, Joseph Mawle, Laura Cayouette, John Rothman, Brent Henry, James Rawlings, Chelsea Bruland, Juliet Reeves, Dane Rhodes, John McConnell, Teri Wyble, Ritchie Montgomery

Obsah: Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je "v civilu" významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (csfd.cz)

Môj komentár: Film si zobral na mušku amerického prezidenta Abrahama Lincolna a spravil z neho lovca upírov. Skutočne zaujímavá myšlienka, celkom slušne spracovaná a aspoň trochu originálna. Špeciálne efekty postačujúce na to, aby film pôsobil realisticky a aby tam nelietali nejaké digitálne spravené fľaky.
Ďalším pozitívom filmu boli rozhodne masky samotných upírov, ktorí konečne pôsobili viac démonsky ako ľudsky. A silným prvkom bol aj príbeh samotný. Jednotlivé postavy som si obľúbila a herci vo filme úplne sedeli. Tiež sa mi neuveriteľne páčili dobové kostýmy.
Avšak napriek tomu neočakávajte nejaký skvelý horor. Ja už som celkom presýtená podobných akčných pseudohrôzostrašných filmov s upírmi. Toto je len ďalšie spracovanie legendy o upíroch, ktoré zapadne medzi filmy ako Underworld a Priest (alebo iné akčné horory, na ktorých je hororové akurát tak prostredie).

Hodnotenie: 6/10

Trailer: (c.č.)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 elyrose elyrose | Web | 28. dubna 2015 v 21:04 | Reagovat

Tototo bol super film :-D síce som čakala niečo iné ale ja upírov môžem takže mi to neprekážalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama