Martyrs

5. dubna 2015 v 18:35 | Mič
Martyrs

Žáner: horor / dráma / thriller
Natočené: Francúzsko / Kanada, 2008
Réžia: Pascal Laugier
Hrajú: Morjana Alaoui, Mylène Jampanoï, Xavier Dolan

Obsah: Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch "banálních" o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (csfd.cz)

Môj komentár: Film Martyrs zachytáva strašne komplikovane príbeh Lucie a jej kamarátky Anny. Prvá polovica filmu je venovaná hlavne Lucie, ktorá v rámci svojej traumy vidí desivé veci. A práve v prvej polovici filmu je atmosféra neuveriteľne hustá a príbeh pôsobí strašne desivo a najmä záhadne. Niektoré scény majú fakt to dychberúce napätie so skvelým hudobným podkladom.
Druhá polovica sa akosi utlmí a vysvetľuje udalosti primeraným spôsobom. Riešenie je skutočne zaujímavé a následné udalosti tiež. Všetko v rámci skvelých hereckých výkonov a neuveriteľne autentického zachytenia toho, čo by sa mohlo v tomto prípade nazývať zúfalstvo hlavnej postavy.
Je to rozhodne film, ktorý využil nápaditú myšlienku a neni to len nejaký zlepenec gore scén. Mňa osobne bavila skôr prvá polovica, no aj druhá bola zaujímavá a hoci nemala až takú neuveriteľnú atmosféru, nemám tu čo vytknúť.

Hodnotenie: 10/10

Trailer: (c.č.)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama