Shelter

25. dubna 2015 v 6:52 | Mič

USA Shelter
USA 6 Souls

Žáner: horor / thriller / mysteriózny
Natočené: USA, 2010
Réžia: Måns Mårlind, Björn Stein
Hrajú: Julianne Moore, Jonathan Rhys Meyers, Jeffrey DeMunn, Brooklynn Proulx, Brian Anthony Wilson, Jeremy Ambler, Aaron Bernard, Frances Conroy, John W. Iwanonkiw, Irene Ziegler, John Peakes

Obsah: Forenzní psychiatrička Dr. Cara Jessupová postavila svou kariéru na definování rozpolcených osobností schizofreniků. V soudní síni často svědčí coby expert a její názory a poznatky ohledně schizofrenie pomohly k trestu smrti více než půl tuctu vrahů. Cara je sice oddaná vědě, ale věří také v boha a svou víru neztratila ani poté, když byl její manžel brutálně zavražděn. Její dcera Samantha na rozdíl od své matky věřící není. Po jednom zvláště znepokojujícím soudním řízení představí Caře její otec Dr. Harding svého nového pacienta Adama. Čím více se toho Cara o Adamovi dozvídá, tím více je její život i životy jejích blízkých v ohrožení. Když se doktorka seznámí s pacientovou minulostí, její svět se začíná hroutit a ona začne pochybovat o bohu i o vědě. Cara však musí co nejrychleji odhalit závoj tajemství kolem Adama a především neztratit svou víru, jinak bude celá její rodina v nebezpečí. (csfd.cz)

Môj komentár: Film pohrávajúci sa s myšlienkou viery a voodoo, ktorý stavia všetko na príbeh. A ten je skutočne jeho silnou stránkou. Rôzne nečakané zvraty, skvelo spracovaná gradácia. Prostredie výborné a herci ešte lepší.
Postupné odkrývanie tajomstiev je miestami mrazivé, hudba skvelo dotvára dianie. Aj keď sa napätie občas asi prechádza na futbalovom ihrisku, pri niektorých scénach je atmosféra dobre postavená.
Samotný dej pôsobí zaujímavo už len tým, že sa zo začiatku zaoberá najmä psychickými poruchami, ktoré môžu byť samé o sebe desivé. A postupným posúvaním príbehu sa otvárajú dvere do nového sveta.
Až na pár nelogicky pôsobiacich faktov, je film dosť dobrý a predčil moje očakávania. Napriek skoro dvom hodinám som sa nenudila. No označovať ho ako horor, na to by som si veľmi netrúfla. Ale stále je to nadpriemer a môžem odporúčať.

Hodnotenie: 6/10

Trailer: (c.č.)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama