Ouija

8. května 2015 v 7:55 | Mič

USA Ouija

Žáner: horor
Natočené: USA, 2014
Réžia: Stiles White
Hrajú: Olivia Cooke, Ana Coto, Douglas Smith, Daren Kagasoff, Erin Moriarty, Shelley Hennig, Matthew Settle, Robyn Lively, Bianca A. Santos, Sunny May Allison, Afra Sophia Tully, Lin Shaye

Obsah: Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo "hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija. Není nic snazšího než se na to zeptat přímo Debbie. A ještě lépe - zeptat se na místě, které bylo němým svědkem jejího tragického konce. Asi žádný z účastníků spiritistické seance ale ve skutečnosti nevěří tomu, že by se od kamarádčina ducha něco dozvěděli. Jenže pak s nimi začne deska komunikovat. Výjimečný a nečekaný zážitek však pro některé z nich může být úplně posledním v jejich životě. Otevřený komunikační kanál do záhrobí je totiž mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát a někteří duchové si nechtějí s živými jen popovídat. (csfd.cz)

Môj komentár: Príbehovo slušne spracovaný film (aj keď aj ten príbeh je miestami tak vytupený, že to doháňa človeka k potrebe kúpiť si vlastnú špiritistickú dosku a otrieskať ju tvorcom o hlavu), avšak dej bez kúsku napätia, stupňovanie nepodarené a ľakačky úplne mimo. Samotné prostredie a celkovo film mi pripomínal ďalších dvadsať, ktoré tu nejdem menovať. Udalosti predvídateľné pre každého, čo má v rámci "ghost horror" niečo odpozerané.
Mňa osobne asi najviac prekvapili dobré herecké výkony ženských postáv, najmä ma potešilo vidieť Lin Shaye. Ale aj napriek tomu všetkému som akási sklamaná, pretože som očakávala o dosť väčší kus viac. Proste toto je len akési zhrnutie priemeru, čo sa ani v tom priemernom prúde neuchytilo. No aj tak sa dá na to pozerať a miestami ma to aj bavilo. Až na ten tupý záver.

Hodnotenie: 4/10

Trailer: (c.č.) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama