1408 (Izba 1408)

23. června 2015 v 17:47 | Mič

USA1408

Žáner: thriller / horor
Natočené: USA, 2007
Réžia: Mikael Håfström
Predloha: Stephen King
Hrajú: John Cusack, Samuel L. Jackson, Mary McCormack, Tony Shalhoub, Len Cariou, Andrew Lee Potts, Isiah Whitlock Jr., Benny Urquidez, Johann Urb, Angel Oquendo, Jasmine Jessica Anthony, Drew Powell

Obsah: Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných "přirozených" úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct… (csfd.cz)

Môj názor: Tento film mi odporučila už dávnejšie jedna kamarátka a veľa som o ňom čítala na blogoch. Bez nejakých špeciálnych očakávaní som si ho zapla a od prvých minút som sedela ako priklincovaná na sedačke a hltala každú ďalšiu minútu. Presne takéto filmy mám rada. Nechýbalo napätie, ani skvelý záverečný zvrat udalostí, a konečne sa našlo aj zopár vydarených ľakačiek. A presne takto má podľa mňa vyzerať dobrý horor / thriller - nemusia v ňom tiecť potoky krvi, ale celkom stačí dobrý nápad a super atmosféra. Ja som nadšená z filmu, z hereckých výkonov a celkového námetu. Aj keď Kinga príliš v láske nemám.


Hodnotenie: 9/10

Trailer: (c.č.)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Makkakonka Makkakonka | Web | 23. června 2015 v 17:58 | Reagovat

Film jsem neviděla, ale slyšela jsem o něm.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama