As Above, So Below

28. června 2015 v 11:40 | Mič

originální název As Above, So Below

Žáner: thriller / horor
Natočené: USA, 2014
Réžia: John Erick Dowdle
Scenár: Drew Dowdle, John Erick Dowdle
Hrajú: Ben Feldman, Edwin Hodge, Perdita Weeks, Théo Cholbi, Marion Lambert, Ali Marhyar, Cosme Castro, François Civil, Kaya Blocksage, Hamid Djavadan

Obsah: Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do "dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život... (csfd.cz)

Môj komentár: As Above So Below je z tématického hľadiska všetkým, čo sa mi páči, spojeným do jedného filmu. Už len stiesnený priestor katakomb mi naháňal husiu kožu - z prostredia sa síce nevyťažilo maximum, ale to, čo film ponúka, stačí na zaujatie. Samotné dianie a postupné odhaľovanie záhad mi prišlo skvelé. Pár ľakačiek bolo vydarených, no prevažná väčšina nefungovala. Miestami dojem kazí strašne roztrasená kamera, ale to k found footage patrí. Herecké výkony boli zhruba v rámci tej normy, herci viac ako sympatickí a charakter postáv dobre spracovaný. No záver filmu mi prišiel úplne odveci a do poslednej sekundy som čakala, či to neskončí nejak inak. A celkom som mala pocit, že ten film sa už tak zamotal v mytológii a histórii, že sa nevedel odmotať. Ale stále ide o pomerne slušný kúsok, ktorý ma prekvapil. A pre mňa zatiaľ najlepší horor roku 2014.

Hodnotenie: 7/10

Trailer: (c.č.)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Otherwise Otherwise | E-mail | Web | 29. června 2015 v 22:06 | Reagovat

No jo, už se k tomu přemlouvám delší dobu a neustále na to zapomínám, tak konečně slušná motivace.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama