Gothika

26. června 2015 v 13:26 | Mič

USA Gothika

Žáner: horor / thriller / mysteriózny
Natočené: USA, 2003
Réžia: Mathieu Kassovitz
Scenár: Sebastian Gutierrez
Hrajú: Halle Berry, Robert Downey Jr., Charles S. Dutton, John Carroll Lynch, Bernard Hill, Penélope Cruz, Dorian Harewood, Noah Bernett, Amy Sloan, Benz Antoine

Obsah: Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami. (csfd.cz)

Môj komentár: Moja fascinácia v psychike človeka a v nadprirodzených javoch je zrejmá a tak je film Gothika mojou šálkou kávy. Aj keď je to typický príbeh o duchoch, ktorí sa chcú pomstiť, je skvelo postavený a výborné herecké výkony sú len bodkou na záver. Už od prvých minút som napäto sedela a pozerala na dej, ktorého záhady sa postupne vyjasňovali, až na záver sa odhalila veľkolepá, trochu predvídateľná pointa. Čo sa týka vizuálnej stránky, s tou som úplne spokojná. Sympatickí herci, skvelo spracovaní duchovia a slušné ľakačky. To všetko doplnené prostredím psychiatrickej liečebne v ženskej väznici. A čo sa týka diania, atmosféra bola dostačujúca a miestami bolo napätie skutočne silné. Ďalším plusom je skvelá hudba. A hlavne úplne posledná pesnička. Za mňa v poslednej dobe jeden z najlepších duchárskych filmov.

Hodnotenie: 7/10

Trailer: (c.č.)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama