Land of the Dead

5. června 2015 v 13:06 | Mič

Kanada Land of the Dead

Žáner: horor / sci-fi / akčný / thriller
Natočené: Kanada / Francúzsko / USA, 2005
Réžia: George A. Romero
Hrajú: Simon Baker, John Leguizamo, Dennis Hopper, Asia Argento, Robert Joy, Eugene Clark, Jennifer Baxter, Boyd Banks, Shawn Roberts, Sasha Roiz, Krista Bridges, Earl Pastko, Peter Outerbridge, Lara Amersey, Devon Bostick, David Sparrow, Simon Pegg, Edgar Wright, Tom Savini, Michael Belisaro, Alexandria DeFabiis, Phil Fondacaro, Gary Ugarek, Eric Vespe, Gregory Nicotero, Alan Van Sprang, Heidi von Palleske, Joanne Boland, Maxwell McCabe-Lokos

Obsah: Země mrtvých George A. Romera je dlouho očekávaným návratem zakladatele žánru zombie hororu k jeho kořenům. Muž, který před 35 lety hororovým fanouškům naservíroval kultovní Noc oživlých mrtvol, natočil film, při kterém živí umírají hrůzou a mrtví ožívají vzrušením. V Romerově děsivé představivosti se zrodila Země mrtvých, místo, v němž svět, tak jak jsme ho znali, je pouhou vzpomínkou. Pozůstatky lidské civilizace přežívají uvnitř opevněného města, zatímco živí mrtví se potulují pustinou, která ho obklopuje, a hladově hledají známky života. Uvnitř města ale také existují dva oddělené světy. Ti vyvolení obývají mrakodrap Fiddler´s Green, v němž si užívají absolutního luxusu, ti méně šťastní pak živoří na ulicích. Obě dvě skupiny jsou ale závislé na týmu žoldáků, kteří v obrněném transportéru pravidelně vyrážejí z městských bran do země mrtvých, aby v ní doplnili zásoby. V jejich čele stojí dva muži, kteří se navzájem liší jako voda a oheň. Cholo (John Leguizamo) si chce nebezpečnými výpravami zajistit vstupenku do Fiddler´s Green, Riley (Simon Baker) touží najít svět bez zombií a bez plotů. Konflikt, který se mezi nimi rozhoří, ohrozí nejen je samé, ale i poslední baštu lidské civilizace. Armáda mrtvých stojí před jejími branami, připravená využít i sebemenší zaváhání jejích ochránců. (csfd.cz)

Môj komentár: Romerove filmy sú proste bezkonkurenčné, čo sa zombie subžánru týka. A toto je ďalším dôkazom. Konečne dosť napätia, akcie a lietajúcich končatín. Niektoré scény boli na pohľad dosť nepríjemné, no vizuálne spracovanie filmu je skvelé.Aj keď mi trochu vadí predstava inteligentných zombie, prinieslo to akúsi novú myšlienku. Dej bol rozvrhnutý skutočne dobre a jednotlivé herecké výkony boli slušné. A obstojný je dokonca aj český dabing, ktorý mi asi prvýkrát v živote netrhal uši. Mne sa jednoducho film páčil. Odporúčam.

Hodnotenie: 7/10

Trailer: (c.č.)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama